10 Najlepszych miejsc występowania karpia w łowiskach komercyjnych i jeziorach

Umiejętność zlokalizowania miejsc w których żerują karpie może uniemożliwić nam osiągnięcie dobrych rezultatów .

1. TRZCINY

Trzcinowiska pozwalają rybie zapewnić schronisko, dlatego w czasie zagrożenia karpie chętnie tam przebywają. Należy podać przynętę jak najbliżej trzcin (0,5-1 m od trzcin).

2. SPAD BRZEGU

Miejsce styku gwałtownie opadającego brzegu i dna , jest zawsze bogate w pożywienie które tam się gromadzi. Pamiętajmy że nie zawsze dalej znaczy lepiej i czasami wystarczy położyć przynętę kilka metrów od brzegu.

3. POMOSTY WĘDKARSKIE

Pod pomostami ryby są przyzwyczajone do dużej liczby pokarmu który dostarczają przez przypadek wędkarze. Wystarczy z innego stanowiska umiejscowić przynętę jak najbliżej pomostu.

4. PŁYCIZNY

Płycizny i mielizny są lepiej nagrzewane przez słońce które karpie tak uwielbiają.

5. LILIE

Często najlepszym wyborem miejscówki jest linia występowania lilii na wodzie, jest to miejsce bogate w naturalny pokarm. Często dobrym sposobem jest podanie przynęty unoszącej się w toni.

6. ZATOPIONE DRZEWA

Miejsca oferujące rybom świetne kryjówki, jednak trzeba uważać na olbrzymią ilość zaczepów.

7. PODWYŻSZENIA DNA

Płaskie podwyższenia i górki karpie odwiedzają w różnych porach dnia (szczyty w słoneczne dni, boki u podstawy w pozostałym czasie)

8. DRZEWA NA BRZEGAMI

Gałęzie zwisające nad wodę dostarczają ogromną ilość pokarmu. Należy rozważyć opcje podania przynęty na powierzchni wody gdyż jest to naturalne miejsce jej występowania.

9. ROŚLINNOŚĆ DENNA

Dno bogate w roślinność dostarcza pożywienia oraz napowietrza wodę, należy pamiętać o odpowiednim wyeksponowaniu przynęty.

10.BRZEG NAWIETRZNY

Wiatr potrafi zepchnąć duże ilości pokarmu w stronę brzegu. Przynętę należy podać na styku brzegu i dna.

Autor

Rafał Kusek

error: Content is protected !!