Łowisko Specjalne Gruba Rybka

Staw ma 3,6ha powierzchni i powstał jako biotop po żwirowisku, z którego wydobywano piasek w trakcie budowy obwodnicy Karlina. Staw wraz z pozostałymi łąkami to ponad 5,6ha powierzchni, co pozwala spokojnie wędkować i wypoczywać.


W stawie jest kilka małych źródeł wody, co powoduję , że woda jest czysta (czystość potwierdzona badaniami wody w laboratorium MWIK w Kołobrzegu )W okresie największych susz źródełka zamierają co czasem spowalnia wypływ wody ze stawu . Woda odpływa ze stawu dwoma rowkami na których wykonano jazy spiętrzające wodę. Wypływ wody ze stawu jest największy wiosną w okresie topnienia lodu i śniegu oraz w czasie jesiennych opadów.

Głębokość stawu wynosi 140-170 cm Są miejsca gdzie dno opada do 3m . Na Środku stawu są dwie małe wysepki na których gniazdują kaczki i łabędzie. Dno jest głównie twarde z  niewielką warstwą mułu. Od Wschodniej strony teren łagodnie opada do wody tworząc małą plaże. Woda ze stawu wypływa dwoma rowami. Samochodem można dogodnie dojechać do większości miejsc. Po zajęciu stanowiska samochód należy pozostawić w wyznaczonym miejscu. Na Stanowiska między rowami trzeba prześnić bagaże przez kładkę.

Dookoła jeziora wyznaczono 23 stanowiska, zbudowane są pomosty i skromna baza socjalna. Można na terenie łowiska rozbić namiot, postawić przyczepę kempingową, skorzystać z grilla i toalety. W roku 2011 do łowiska doprowadzono prąd.


Głębokość:

  • Wielkość łowiska: od 1,4 m do 3 m
  • Ilość stanowisk: 23
  • Dominująca ryba: Karp, Jesiotr syberyjski, Lin, węgorz , okoń, płocie , karaś, szczupak
  • Metody połowu: grunt, spławik, spinning,

Dane kontaktowe:

Adres: Warnino 1, 76-039 Warnino

Tel: 66 22 33 430

www https://www.gruba-ryba.pl/

E-mail: lowisko@gruba-rybka.pl

Facebook – https://www.facebook.com/Gruba-Rybka-640376759440026/

Województwo Zachodniopomorskie

Współrzędne geograficzne: 54.103686, 15.939027


Jak dojechać do Łowiska Specjalnego Gruba Rybka

Inne łowiska specjalne w Zachodniopomorskim

error: Content is protected !!