Stawy w Cielętnikach

Stawy w Cielętnikach mają długą i zacną historię, staramy się ją godnie kontynuować, wkładając w to całe serce i mnóstwo pracy. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie naszym gościom fantastycznych warunków dla relaksu i aktywnego wypoczynku nad wodą ale także dbałość o przyrodę, zachowanie naturalnych siedlisk flory i fauny oraz utrzymywanie najwyższych standardów hodowli szczęśliwych ryb.

Kompleks stawów hodowlanych „Cielętniki” o powierzchni 60 ha (40 ha lustra wody) położony jest w terenie śródleśnym, między wsią Cielętniki na wschodzie, leśniczówką Brzozówka na zachodzie, Raczkowicami na południu a Michałopolem na północy (województwo śląskie, powiat częstochowski).
Pierwsze stawy rybne założyli w połowie XVIII wieku Torgułowie, właściciele dworu w Cielętnikach. W latach późniejszych stawy przeszły na własność Droszowskich. W latach 1924-28 Kobieżycki zbudował system odwadniająco-nawadniający. W roku 1930 dwór i stawy rybne w Cielętnikach zostały zakupione przez Steinhagen’ów. W roku 1945 obiekt rybny zostaje upaństwowiony i przekazany Zakładowi Rybackiemu w Maluszynie.
W latach 1958-1962 dokonano gruntownej przebudowy obiektu i na miejsce 13-tu drobnych zbiorników wodnych zlokalizowanych na lewym brzegu Kanału Lodowego zbudowano dwa duże zbiorniki. 37 niewielkich stawków leżących na prawym brzeg rzeki połączono w 7 większych zbiorników wodnych, istniejących do dnia dzisiejszego.

  • Dominująca ryba: Karp, Jesiotr, Pstrąg, Sandacz, Szczupak Lin, Płoć, Karaś, Amur, Sum,
  • Metody połowu: grunt, spławik, spining
  • Dostępne na łowisku: Grill, Smażalnia, Wędzarnia, Restauracja, Parking, Pole namiotowe, Ładowanie akumulatorów Nocleg, WC, Dojazd do łowiska, Możliwość zakupu ryb, Imprezy okolicznościowe, Mini ZOO

Dane kontaktowe:

Adres: Stawy hodowlane Cielętniki
ul. Ogrodowa 8 A
gm. Dąbrowa Zielona
woj. śląskie

tel: 512 209 529

Facebook – https://www.facebook.com/StawyCieletniki

www. http://stawy.wer.pl/

Województwo Śląskie

Współrzędne geograficzne: 50.890155, 19.561268


Jak dojechać do Stawu w Cielętnikach

Inne łowiska wędkarskie:

error: Content is protected !!